Kamery live
prognoza pogody

Podwójny gaz i napaść na funkcjonariuszy

20 października 2017 14:36

Policjanci z Krościenka po pościgu zatrzymali 38 - letniego mieszkańca Szlachtowej, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Podwójny gaz i napaść na funkcjonariuszy

Do zdarzenia doszło w dniu 19 października 2017 roku około godziny 21:00 w Szczawnicy, gdzie samochodem marki Fiat poruszał się nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon i podjęli próbę zatrzymania kierowcy. Po krótkim pościgu kierujący Fiatem zatrzymał się, jednak w momencie podejścia policjantów do pojazdu 38 – latek gwałtownie ruszył, potrącając funkcjonariuszy i podejmując kolejną próbę ucieczki.

Policjanci natychmiast udali się za uciekającym pojazdem. W pewnym momencie mieszkaniec Szlachtowej pomylił drogę, dojechał do ogrodzenia i został zablokowany przez radiowóz. Interweniujący policjanci szybko obezwładnili 38 – latka, a po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że zatrzymany ma w wydychanym powietrzu 3,70 promila alkoholu.

Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Zatrzymany 38 – latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

Ponadto od chwili wejścia nowych przepisów za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 20.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również