Kamery live
prognoza pogody

Podwójna tragedia w Szaflarach

8 kwietnia 2021 11:05

SZAFLARY. Wczoraj, w dwóch domach na terenie Szaflar, zostały znalezione zwłoki dwóch mężczyzn. Co było przyczyną śmierci braci w wieku 45 i 41 lat – ma odpowiedzieć śledztwo wszczęte przez nowotarską Prokuraturę Rejonową.

Podwójna tragedia w Szaflarach

Na razie wiadomo, że odkrycia zwłok i zgłoszenia na policję dokonali sąsiedzi starszego ze zmarłych, zaalarmowani przez zamiejscową rodzinę, która od pewnego czasu nie miała kontaktu z braćmi. Niepokój okazał się uzasadniony.

Gdy o śmierci 45-latka sąsiedzi chcieli powiadomić jego mieszkającego w osobnym domu brata – znaleźli i jego zwłoki.

Czynności na miejscu tragedii prokurator prowadził kilka godzin, wstępnie wykluczając, by do śmierci braci mogły się przyczynić osoby trzecie. Każdy z mężczyzn mieszkał samotnie, dlatego moment śmierci mógł ujść uwadze otoczenia. Wszystkie ślady w domostwach zostały zabezpieczone.

Zakład Medycyny Sądowej w Krakowie sekcję zwłok przeprowadzi jutro. Wstępne wyniki powinny być znane po niedzieli.

Wobec pogłosek o prawdopodobnie alkoholowej przyczynie podwójnej tragedii w Szaflarach organy ścigania wykazują powściągliwość.

W toku śledztwa wszczętego przez Prokuraturę wszystkie okoliczności będą brane pod uwagę – zapewnia asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy nowotarskiej KPP.

 

Anna Szopińska 08.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również