Kamery live
prognoza pogody

Podwójna stawka mandatu dla 18-latka za nadmierną prędkość

21 lutego 2023 15:30

4 tysiące złotych mandatu, 14 punktów karnych i utrata prawa jazdy – to konsekwencje dla młodego kierowcy, który jechał z prędkością 113 km/h  na terenie obszaru zabudowanego i działał w recydywie. 18-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z nowotarskiej grupy Speed.

Podwójna stawka mandatu dla 18-latka za nadmierną prędkość

Policjanci z grupy Speed Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotarskiego. W poniedziałek tj. 20 lutego br. około godziny 21, podczas przejazdu nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem w Rogoźniku, uwagę funkcjonariuszy zwrócił ford, którego kierowca najwyraźniej się spieszył.

Pomiar prędkości wskazał 113 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Policjanci szybko ostudzili jego zapał i zatrzymali go do kontroli drogowej. Fordem kierował 18-latek z gminy Łapsze Niżne. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że młody kierowca ponownie popełnił to samo wykroczenie na przestrzeni ostatnich 5 miesięcy (działał w tzw. recydywie). Został więc ukarany bardzo wysokim mandatem karnym w kwocie 4 tys. złotych, 14 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

Policja apeluje o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę!

 

os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również