Kamery live
prognoza pogody

Podsumowanie Pierwszego Nowotarskiego Turnieju Tenisa Ziemnego

20 maja 2024 14:37

18 maja 2024 roku w Nowym Targu odbył się Pierwszy Nowotarski Turniej Tenisa Ziemnego, zorganizowany przez Tatra Tennis Academy. Głównym celem wydarzenia była popularyzacja tenisa ziemnego na Podhalu i zachęcenie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu.

Podsumowanie Pierwszego Nowotarskiego Turnieju Tenisa Ziemnego

/fot. Tatra Tennis Academy/

Turniej miał charakter lokalny, ale przyciągnął wielu entuzjastów sportu. W zawodach wzięło udział 12 uczestników, którzy rywalizowali w 20 zaciętych meczach. Po wielu emocjonujących pojedynkach zwycięzcą turnieju został Marcin Gawin, który wykazał się determinacją i umiejętnościami na korcie. 

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Nowy Targ, Pana Grzegorza Watychy. Partnerami turnieju były: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Nowy Targ oraz Decathlon Nowy Targ. To dzięki ich wsparciu turniej mógł zostać zorganizowany na tak wysokim poziomie. Nagrody wręczył Burmistrz Grzegorz Watycha – co dodatkowo podniosło rangę wydarzenia.

Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi Miasta Nowy Targ oraz Urzędowi Miasta Nowy Targ za nieocenioną pomoc w organizacji turnieju. Wyrazy wdzięczności kierują również do MCSiR Nowy Targ za udostępnienie kortów tenisowych oraz do Decathlon Nowy Targ za ufundowanie nagród i upominków dla uczestników.

Pierwszy Nowotarski Turniej Tenisa Ziemnego pokazał, że tenis ziemny ma duży potencjał w naszym regionie. Organizatorzy mają nadzieję, że to wydarzenie stanie się coroczną (co najmniej) tradycją i będzie inspirować coraz więcej osób do aktywnego spędzania czasu oraz rozwijania swoich pasji sportowych. Już teraz organizatorzy zapraszają wszystkich na kolejną edycję, która z pewnością przyniesie jeszcze więcej emocji i radości z gry.

/źródło: Tatra Tennis Academy/

Andrzej Lach 20.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również