Kamery live
prognoza pogody

Podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” 2021/2022

10 listopada 2022 10:24

W dniu 8 listopada br. w hali sportowej w Kamienicy odbyło się podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” 2021/2022. Powiat Nowotarski uplasował się na bardzo wysokim, 2. miejscu w klasyfikacji generalnej powiatów z terenu całej Małopolski, ustępując jedynie Krakowowi. Nagrody odebrały także m.in. SP11 i ZSO nr 1 z Nowego Targu, I LO w Rabki-Zdroju oraz zasłużeni dla rozwoju sportu nauczyciele i koordynatorzy sportowi z naszego regionu: Bartosz Gotkiewicz, Adam Dudek i Marek Danielczak. 

Podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży

Dekoracja zwycięskich szkół oraz osób zasłużonych dla rozwoju sportu szkolnego na terenie naszego województwa odbyła się w obecności przedstawicieli dzieci i młodzieży, nauczycieli wychowania fizycznego, władz samorządowych z terenu Małopolski oraz władz Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Najlepszą wśród szkół podstawowych z powiatu nowotarskiego okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu, która w kategorii Igrzysk Dzieci wywalczyła drugie miejsce a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (7-8 klasa) zajęła 4 pozycję. W imieniu szkoły, nagrodę  odbierał wraz z uczniami nauczyciel Bartosz Gotkiewicz, który również otrzymał Medal Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego “Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”.

Pamiątkowe odznaczenia zasłużonych dla sportu szkolnego otrzymał również Marek Danielczak, koordynator sportu Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Adam Dudek, zasłużony emerytowany nowotarski koordynator sportu szkolnego. 

W Licealiadzie najlepszą szkołą w Małopolsce okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Nowego Targu. Statuetkę obierali Piotr Jabłoński oraz Barbara Wcisło wraz przedstawicielami młodzieży. Drugą lokatę zdobyło I Liceum Ogólnokształcące z Rabki Zdrój.

W klasyfikacji generalnej wśród powiatów rewelacyjną drugą pozycję zdobył Powiat Nowotarski ustępując jedynie Krakowowi. Nagrodę odbierali – Karol Skrzypiec Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego oraz Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, które organizuje system współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej w powiecie nowotarskim.   

mat. nadesłane – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu\

os 10.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również