Kamery live
prognoza pogody

Podhale z Pucharem !

24 maja 2017 20:29

Piłkarze Podhala Nowy Targ rozgromili 6:1 w Gorlicach tamtejszy Glinik i sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu.

Podhale z Pucharem !

Wynik końcowy najlepiej oddaje to co działo się na boisku. Nowotarżanie dominowali pod każdym względem, a swoją przewagę udokumentowali aż sześcioma bramkami. 

Worek z golami „rozwiązał” się już w 7 min. Przemysław Piwowarczyk wypuścił w „uliczkę” Michała Nawrota, a ten wygrał pojedynek z golkiperem Glinika. W 10 min w polu karnym Glinika faulowany był Jarosław Potoniec, a rzut karny pewnie wykorzystał Taras Jaworski. Trzeci gol zdobyty w 21 min był efektem ładnej, koronkowej akcji nowotarżan. Na listę strzelców wpisał się ponownie Nawrot. Wynik do przerwy ustalił w 42 min Sebastian Świerzbiński, wślizgiem kierując piłkę do bramki po dograniu z bocznego sektora boiska od Potońca.

Druga połowa zaczęła się od jak się okazało honorowego trafienia gospodarzy, autorstwa Krystiana Barana. Riposta nowotarżan była jednak szybka. W 55 min po akcji Piwowarczyka z Peterem Drobnakiem, do bramki Glinika trafił Potoniec. W 79 min napastnik Podhala powtórzył swój wyczyn, tym razem korzystając z podania Nawrota.

– Cieszę się przede wsyztskim z gry. Staraliśmy się grać to co chcieliśmy. Budowaliśmy grę od swojej bramki. Zawodnicy się odpowiedzialności i brania gry na siebie. Wypracowaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji. To zwycięstwo w imieniu swoim i zespołu dedykujemy trenerowi Sieklińskiemu, w podzięce za te wspólne 8 miesięcy pracy – ocenił trener Podhala, Grzegorz Hajnos.

Puchar wręczał Podhalu prezes OZPN Nowy Sącz Robert Koral. Nowotarżanie otrzymali również czek na sumę 1500 zł.  Robert Koral, Ogórek – wręczył Puchar OZPN i czek na sumę 1500 zł.

Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ 1:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Nawrot 7, 0:2 Jaworski 10 z karnego, 0:3 Nawrot 21, 0:4 Świerzbiński 42, 1:4 Baran 51, 1:5 Potoniec 55, 1:6 Potoniec 79.

Glinik: Janik – Laśkoś, Drąg, Rąpała, D. Serafin – Martuszewski (85 Obrzut), Kukla (80 Stępkowicz), Baran (88 Rusiak), Retel (82 Alibożek), A. Serafin – Gadzina.

Podhale: Gorzelański – Basta (76 Ligienza), Bedronka (46 Luberda), Zając, Drobnak – Piwowarczyk, Hreśka, Świerzbiński (46 Duda), Jaworski (46 Pająk), Nawrot – Potoniec.

NT24TV 24.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również