Podhale z Pucharem Polski MZPN Kraków

Piłkarze Podhala Nowy Targ pokonali w rzutach karnych Wieczystą Kraków i sięgnęli tym samym po Puchar Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Finał rozegrano na boisku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Oba gole padły jeszcze przed przerwą.

Prowadzenie w 18 min objęła Wieczysta, za sprawą indywidualnej akcji Piotra Madejskiego. Podhale wyrównało w 39 min. Po zagraniu z lewej strony Jarosława Potońca, Damian Lepiarz popisał się efektownym uderzeniem z woleja.

Sytuacji na kolejne bramki nie brakowało, ale zawodziła skuteczność.

Doliczony czas gry także nie przyniósł rozstrzygnięcia. Potrzeba była więc do tego seria rzutów karnych. Tutaj bohaterem był bramkarz Podhala Mateusz Szukała, który wybronił dwie „jedenastki” i dał zwycięstwo nowotarżanom.

Dobrze się nam grało w ataku pozycyjnym, mimo że mieliśmy w nogach 120 minut z meczu półfinałowego z Unią Tarnów, który rozegraliśmy ledwie trzy dni wcześniej. W dogrywce szczerze powiem, że czekaliśmy na karne. Czuliśmy się mocni w tym elemencie. W taki sposób wygraliśmy przecież dwa wcześniejsze mecze, więc można powiedzieć, że to była nasza groźna broń. Zresztą przed meczem mówiliśmy sobie, że nie mamy nic przeciwko, żeby i ten mecz w taki sposób się rozstrzygnął – ocenił kapitan Podhala, Dawid Dynarek.

Za zdobycie Pucharu Podhale z rąk władz MZPN odebrało Puchar i czek na sumę 50 tysięcy złotych. Wygrana w PP MZPN dała nowotarżanom przepustkę do gry już na szczeblu ogólnopolskim.

Podhale Nowy Targ – Wieczysta Kraków 2:1 po karnych (1:1)
Bramki: 0:1 Madejski 18, 1:1 Lepiarz 39. Karne: 4:3
Podhale: Szukała – Tonia, Wajsak, Lewiński, Potoniec – Nawrot, Minowany, Dynarek, Mizia – Mrówka, Lepiarz (54 Skórski)
Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak, Kalemba, Jurkowski, Kura (99 Pachowicz) – Pietras, Gawęcki (74 Słonina), Zieliński, Madejski (65 Guzik) – Kumah (91 Smuczyński), Skrzypek (74 Krasuski).
Sędziowali: Michał Bobrek, Dawid Pająk, Artur Żydek
Żółte kartki: Nawrot – Skrzypek, Pietras.