Kamery live
prognoza pogody

Podhale traci kluczowego zawodnika

16 kwietnia 2018 10:46
Damian Tomasik, wychowanek Podhala i jego czołowy zawodnik w sezonie 2017/2018 zmienił barwy. Od nowego sezonu będzie reprezentował Tauron HC GKS Katowice.
Podhale traci kluczowego zawodnika

Informacja taka pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej klubu z Katowic.

Dowiedziałam się o tym z internetu. Rozmawialiśmy z Damianem, mówił nam że ma propozycje z innych klubów, ale o swojej finalnej decyzji nas nie poinformował – mówi prezes TatrySki Podhale, Agata Michalska.

Chciałem spróbować czegoś nowego i myślę, że Katowice są idealnym miejscem na rozwój kariery. Przy wyborze nowego klubu doradzali mi najbliżsi i wspólnie doszliśmy do tego, że GieKSa będzie dobrym dla mnie miejscem do gry w hokeja. Jestem też bardzo zadowolony, że znów będę miał okazję zagrać w jednej drużynie z moim kolegą Patrykiem Wronką. Fakt, że jest zawodnikiem GieKSy też miał znaczenie przy mojej decyzji. Miasto Katowice trochę znam, bo bywałem w nim wcześniej na zgrupowaniach kadry. Myślę, że moje przyjście do TAURON KH GKS-u to będzie pozytywną przygodą w moim życiu – mówi na łamach portalu hokej.gkskatowice.eu Tomasik.

Strata Tomasika to poważny problem dla Podhala, które od dłuższego czasu boryka się z deficytem obrońców. Wydaje się, że teraz najlepszym ruchem działaczy Podhala byłoby namówienie do powrotu Rafał Dutki, któremu skończył się kontrakt z Comarch Cracovią i na dzisiaj jest wolnym zawodnikiem.

Maciej Zubek 16.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również