Podhale bez szans z Garbarnią (VIDEO)

15 maja 2017 13:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Piłkarze Podhala Nowy Targ w meczu 29 kolejki rozgrywek 3 ligi doznali kolejnej bolesnej porażki na swoim boisku. Nowotarżanie przegrali aż 1:5 z aspirującą do awansu Garbarnią Kraków.

Pierwsza połowa wcale nie zapowiadała takiego końcowego rozstrzygnięcia. Zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 12 min wyszli na prowadzenie. Akcję prawą stroną przeprowadził Jakub Luberda, dograł piłkę w pole karne, a tam obrońców Garbarni uprzedził Bartłomiej Pająk i z bliska pokonał Marcina Cabaja. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron. Goście przed przerwą najlepszą sytuację bramkową mieli w 28 min. Jeden z ich zawodników znalazł się sam przed Mariuszem Różalskim, ale to bramkarz Podhala górą był w tym pojedynku. W 44 min przyjezdni głośno domagali się rzutu karnego za rzekome zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników gospodarzy we własnym polu karnym, ale arbiter był innego zdania.

Po przerwie mecz nabrał zupełnie nowego oblicza. Garbarnia totalnie zdominowała wydarzenia na boisku. Już pierwsza akcja gości po przerwie okazała się skuteczna. Akcję Szymona Kiebzaka, sfinalizował Siedlarz. Po chwili znów Kiebzak dał się we znaki obronie Podhala, ale tym razem po jego uderzeniu Różalski udanie interweniował. W odpowiedzi dwukrotnie na bramkę Gabarnii uderzał Dawid Basta. W obu przypadkach Marcin Cabaj nie miał większych problemów z obroną. W 64 min przyjezdni objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową do bramki Podhala trafił Dariusz Łukasik. Garbarnia poszła za ciosem i po kolejnych trzech minutach. Kontratak wykończył Kiebzak. „Garbarze” na tym nie poprzestali i zdobyli kolejne dwa gole. W 78 min ładnym, technicznym uderzeniem popisał się Tomasz Ogar. Z kolei w 84 min Ogar asystował przy trafieniu rezerwowego Mariusza Ciesielskiego.

NKP Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 1:5 (1:0)

Bramki: 1:0 Pająk 12, 1:1 Siedlarz 47, 1:2 Łukasik 65, 1:3 Kiebzak 68, 1:4 Ogar 78, 1:5 Ciesielski 84.

Podhale: Różalski – Silczuk (46 Piwowarczyk), Bedronka, Mikołajczyk (69 Drobnak) , Zając – Basta, Kobylarczyk (67 Czubin) , Hreśka (59 Ligienza), Świerzbiński, Luberda – Pająk.

Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk (85 Piszczek), Kalemba, Łukasik, Borovicianin – Kiebzak (81 Ciesielski), Kosturbuła (85 Masiuda), Pietras, Nieśmiałowski, Ogar – Siedlarz (80 Kitliński).

Sędziował Seweryn Kozub z Kielc. Żółte kartki: Hreśka, Basta – Łukasik. Widzów: 300