Kamery live
prognoza pogody

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk wybrało Zarząd na nową kadencję

25 czerwca 2024 09:12

NOWY TARG. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu było okazją do podsumowania działalności Towarzystwa za poprzednią kadencję, ale też – zgodnie ze statutem – wyboru władz na kolejne cztery lata. Celem Towarzystwa jest praca nad rozwojem i popularyzacją wszelkich badań naukowych dotyczących w szczególności Podhala, Spiszu, Orawy i Pienin.

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk wybrało Zarząd na nową kadencję

Na lata 2024–2028 w skład Zarządu weszli: dr hab. Maciej Hodorowicz – prezes, dr Barbara Zgama – wiceprezes, Lucyna Czubernat – sekretarz, Jakub Swalarz – skarbnik i Arkadiusz Stefaniak-Guzik – członek Zarządu. Komisję rewizyjną stanowią: dr Edward Charczuk, Maciej Fryźlewicz i Tatiana Jamrozik.

PTPN poprzez swoją działalność stało się znaczącym elementem kulturowego pejzażu Nowego Targu i pełni ważną funkcję w lokalnym środowisku. Jest współorganizatorem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych i spotkań przybliżających nie tylko lokalną historię, ale też ludzi związanych z regionem. Stowarzyszenie jest wydawcą i współwydawcą publikacji książkowych, do których niezmiennie należy „Almanach Nowotarski”, ukazujący się od 27 lat. Bardzo ważnym aspektem działalności Towarzystwa jest organizowanie Kwesty Nowotarskiej, dzięki której przez 24 lata odnowiono kilkadziesiąt zabytkowych nagrobków na nowotarskim cmentarzu.

            Nasze podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, Urzędu Miasta w Nowym Targu, Starostwa Powiatowego, Muzeum Podhalańskiego, Muzeum Drukarstwa, dr hab. Stanisławy Trebuni-Staszel, prof. UJ – dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej, ekipy „Otwórz oczy, patrz” oraz sympatyków Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, ponieważ dzięki ich wsparciu Towarzystwo może nadal działać na rzecz lokalnej społeczności. Liczymy również na dalszą współpracę, która pomoże jeszcze bardziej rozwinąć działalność Stowarzyszenia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ptpn.nowytarg.pl

Informacja prasowa PTPN

Fot. Paweł Kos

 

Anna Szopińska 25.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również