Kamery live
prognoza pogody

Podhalańskie powiaty z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

30 marca 2022 16:51

Wojewoda Łukasz Kmita podpisał dziś kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z przedstawicielami małopolskich samorządów, m.in. powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. W spotkaniu uczestniczyli także posłanka Anna Paluch oraz senator Jan Hamerski.

Podhalańskie powiaty z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Podpisanych dzisiaj 8 umów opiewa łącznie na kwotę 14 908 163,00 zł, z czego powiat nowotarski otrzymał 6 663 087 zł na rozbudowę drogi powiatowej i budowę mostu w Trybszu, a powiat tatrzański – 3 863 344 zł na remont drogi powiatowej w Białym Dunajcu i Gliczarowie Dolnym.

– To jest radosny dzień, myślę, że my – parlamentarzyści cieszymy się z tego podwójnie. Żaden rząd nic nie zrobił sam, zawsze potrzeba współpracy rządu i samorządu i dlatego jesteśmy z otwartym sercem dla wszystkich samorządów. Chcemy, żeby samorządy miały pieniądze na inwestycje. Wszystkie te liczne programy: Polski Ład, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg i Fundusz Inwestycji Lokalnych są po to, żeby mieszkańcy odczuli, że władza publiczna, czyli rząd i samorząd, się o nich troszczy – mówiła poseł Anna Paluch.

– Patrząc na zebranych samorządowców, widzę same uśmiechnięte twarze. Kiedyś też byłem związany z samorządem lokalnym, w związku z czym wiem, że każdy grosz, który spływa do samorządu, przyjmowany jest przez wszystkich wójtów, burmistrzów i starostów z olbrzymią radością. Jestem usatysfakcjonowany, że mogę z Państwem dzielić tę radość – podkreśla senator Jan Hamerski.

– Tylko dzięki podpisanym dzisiaj umowom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do 8 małopolskich samorządów prawie 15 mln zł. Rządowe wsparcie to szansa na poprawę warunków podróżowania i bezpieczeństwa, zarówno dla samych mieszkańców, jak i licznie odwiedzających nasz region turystów – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

os 30.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również