Kamery live
prognoza pogody

Podhalański Szpital – z nowym zbiornikiem na ciekły tlen

20 listopada 2020 09:46

W ramach adaptacji infrastruktury Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego na potrzeby walki z pandemią, pracownicy firmy Messer Polska dokonali wymiany zbiornika z tlenem na nowszy typ, który zmagazynuje ponad 15 tys. m3 ciekłego tlenu. To pojemność niemal dwukrotnie większa, niż w przypadku zbiornika wykorzystywanego do tej pory. Wymiana zbiornika pozwoli na logistyczne zaplanowanie dostaw oraz zapewni odpowiednią rezerwę produktu leczniczego. Dobowe zapotrzebowanie na tlen wzrosło w ostatnim czasie niemal czterokrotnie. 

Podhalański Szpital - z nowym zbiornikiem na ciekły tlen
Na stronie Fb Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu czytamy:
 
W ostatnim okresie wykorzystanie tlenu do leczenia pacjentów drastycznie wzrosło, przed pandemią jego zużycie w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II wynosiło około 426 m3 na dobę. W obecnej sytuacji dobowe zużycie tlenu wynosi około 1 600 m3.
Pracownicy firmy Messer Polska dokonali wymiany zbiornika na nowszy typ, który zmagazynuje ponad 15 tys. m3 ciekłego tlenu. Obecna butla miała pojemność niespełna 8 tys. m3.
 
Szpital umieścił też fotorelację z wykonanych prac.
 
os 20.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również