Kamery live
prognoza pogody

Podhalański Szpital – wyróżniony w plebiscycie “Fundusze Europejskie są w Małopolsce”

6 kwietnia 2022 08:14

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu został dwukrotnie wyróżniony w plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” na najlepsze lokalne przedsięwzięcie zrealizowane z pomocą środków unijnych.

Podhalański Szpital - wyróżniony w plebiscycie

Symboliczne statuetki dla laureatów plebiscytu wręczono w piątek 1 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, podczas gali „Fundusze z Kulturą”. Wśród 30 wyróżnionych znalazły się aż dwie inwestycje Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu: zapewnienie dla mieszkańców subregionu podhalańskiego opieki koordynowanej w zakresie kardiologii oraz kompleksowa termomodernizacja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu z wykorzystaniem technologii OZE.

-Nasze dzisiejsze spotkanie jest okazją do podsumowania naszej współpracy, przede wszystkim realizowanych projektów, przy pomocy funduszy europejskich. Małopolska ciągle się zmienia. Wystarczy wybrać się w dalszy teren, w te mniejsze wspólnoty, zarówno obejścia domów, ale też infrastruktura drogowa,  społeczna. To naprawdę ogromne zmiany, które upiększają nasz region i z tego należy się cieszyć  – mówił marszałek Witold Kozłowski. 

Plebiscyt został zorganizowany jesienią zeszłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i miał na celu wyłonienie najlepszych – zdaniem mieszkańców regionu – inwestycji w regionie sądeckim, zrealizowanych od 2014 roku z pomocą środków unijnych. 

Oprawę muzyczną zapewniła wydarzeniu Sądecka Orkiestra Kameralna pod batutą Leszka Mieczkowskiego z udziałem zespołu Tango Attack. Uczestnicy mogli też realnie wspomóc najmłodszych uchodźców z Ukrainy – spotkaniu towarzyszyła zbiórka materiałów papierniczych dla dzieci z rodzin, które uciekły przed wojną i znalazły schronienie na Podhalu.

źródło: UM WM/Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu

os 06.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również