Kamery live
prognoza pogody

Podhalańska uczelnia partnerem województwa małopolskiego

17 maja 2021 17:20

W imieniu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu,  JM Rektor dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni podpisał porozumienie o współpracy z Województwem Małopolskim, reprezentowanym przez marszałka Witolda Kozłowskiego. Strony umowy zobowiązały się m.in. do współdziałania na rzecz rozwoju forum gospodarczego w Krynicy Zdroju, w tym powołania Rady Naukowej z udziałem przedstawicieli kluczowych uczelni wyższych oraz nawiązania współpracy w zakresie organizacji wolontariatu III Igrzysk Europejskich.

Podhalańska uczelnia partnerem województwa małopolskiego

Celem porozumienia jest również stworzenie odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, edukacyjnych i metodycznych, promocji wszelkich wspólnie podejmowanych działań, w szczególności tych na rzecz zrównoważonego rozwoju Małopolski, a także organizowania spotkań, poświęconych ocenie efektów współpracy oraz dyskusji nad jej nowymi formami.

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu znalazła się tym samym wśród kluczowych uczelni wyższych Województwa Małopolskiego. Na mocy podpisanych porozumień, współpracę z Województwem Małopolskim rozpoczęły również: Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

źródło: PPUZ w Nowym Targu

os 17.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również