Kamery live
prognoza pogody

Podhalańska Lokalna Grupa Działania będzie przyznawać unijne środki na lata 2016 – 2022

6 sierpnia 2016 17:13

W maju 2016 r. Podhalańska Lokalna Grupa Działania została wybrana do realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania LEADER w PROW na lata 2014-2020.Według strategii rozwoju lokalnego dla obszaru gmin: Czarny Dunajec, Biały Dunajec, Kościelisko, Poronin, Szaflary.  

Podhalańska Lokalna Grupa Działania będzie przyznawać unijne środki na lata 2016 – 2022

   Podhalańska LGD będzie miała do rozdysponowania ponad 6,5 mln zł na zakładanie działalności gospodarczych, rozwój działalności gospodarczych, wsparcie organizacji pozarządowych na realizację ich działań statutowych, inwestycje w niekomercyjną infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną, inicjatywy wspierające ofertę spędzania wolnego czasu i inne. Pierwsze nabory wniosków zostaną przeprowadzone już w październiku 2016 r.

   Planowane nabory wniosków poprzedzą spotkania informacyjne, konsultacje terenowe na obszarze LGD oraz szkolenie dla mieszkańców w biurze LGD. O szczegółach, harmonogramie spotkań  z mieszkańcami i bieżących aktualizacjach obowiązujących dokumentów Biuro LGD będzie informować poprzez stronę internetową www.podhalanska.pl oraz Facebook.

   Biuro LGD mieści się w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 308, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

oprac.MSX

fot. www.podhalanska.pl

NT24TV 06.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również