nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Podhalańska Grupa GOPR z nową karetką. Brakujące 85.tys. zł błyskawicznie dorzucili internauci

Niecałe sześć dni – tyle czasu potrzeba było, by dzięki internetowej zrzutce zebrać 85. tys. złotych, czyli kwotę, jaka brakowała ratownikom z Podhalańskiej Grupy GOPR do zakupu górskiej karetki ratunkowej wraz z wyposażeniem. Dzięki ofiarności ludzi, GOPR-owcy będą mogli kupić i dostosować do ratowniczych potrzeb terenową Toyotę Hilux. Zbiórka potrwa jeszcze 7 dni, za zebrane dodatkowo pieniądze zostanie zakupiony sprzęt ratowniczy. 

-Dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy! Wierzyliśmy, że uda się zebrać brakującą kwotę, ale nikt nie spodziewał się, że wystarczy niecałe sześć dni! Jesteśmy zaskoczeni i bardzo, ale to bardzo wdzięczni za każdą wpłatę i każde udostępnienie zbiórki – czytamy na Facebooku Grupy Podhalańskiej GOPR. To podziękowania złożone w imieniu naczelnika i wszystkich ratowników.

Koszt zakupu i dostosowania pojazdu to 260 tys. złotych, z czego większość udało się GOPR-owcom zdobyć dzięki sponsorom, dofinansowaniu z NFOŚ, czy darowiznom typu 1% podatku. 

Model seryjny kosztuje Toyoty Hilux to koszt ok 120 tys. zł, ale aby samochód mógł ratować życie, musi zostać specjalnie dostosowany. Kolejne 140 tys. zł. to koszt wzmocnienia zawieszenia i zderzaków, zamontowania wyciągarek oraz nadbudowy, która pozwoli bezpiecznie transportować poszkodowanych i umożliwi działania ratownicze wewnątrz pojazdu. W przypadku zagrożenia życia każda minuta w drodze do ofiary i każda sekunda udzielanej pomocy mają znaczenie.

Karetka zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt ratowniczy, w tym w apteczkę R1 z defibrylatorem AED (pomaga wznowić akcję serca i przywrócić krążenie), urządzenie do automatycznego masażu serca, zestaw tlenowy, nosze z mechanizmem wsuwania i zestaw do współpracy ze śmigłowcem.

LINK DO ZRZUTKI: ——-> https://zrzutka.pl/gopr

-Każda kwota powyżej 85 tys. złotych, która w tym czasie zasili zrzutkę, wesprze zakup dodatkowego sprzętu ratującego życie, który będzie służył do codziennej pracy ratowników GOPR na Podhalu. W zależności od zebranych dodatkowych pieniędzy będzie to zakup AED, noszy składanych KONG albo urządzania do masażu serca – czytamy na FB Podhalańskiej Grupy GOPR. Aktualnie, kwota zebranych funduszy przekracza już 86,5 tys. złotych. Zbiórka potrwa jeszcze 7 dni, następnie zostanie zamknięta przed czasem – gdyż ratownicy, jak sami to określają, „nie chcą nadużywać okazanej życzliwości”. 

Zakup karetki jest potrzebą pilna, gdyż jeden z dotychczasowych pojazdów będzie wymagał wkrótce wymiany. Niesienie pomocy w górach bez specjalnej karetki jest nie tylko o wiele trudniejsze, ale czasem wręcz niemożliwe. Początkowo, ratownicy rozważali pożyczkę brakującej kwoty, ale ostatecznie zdecydowali się na organizację zrzutki przez internet.

-Nie możemy pozwolić, żeby ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym, byli zmuszeni pożyczać pieniądze na sprzęt ratowniczy. Powinni wiedzieć, że skoro my możemy liczyć na nich, oni mogą liczyć na nas – motywowali swoją decyzję i pomysł. I nie mylili się. Brakującą kwotę udało się zebrać w ciągu niespełna 6 dni.

Odebranie zmodyfikowanego samochodu planowane jest na przełom marca i kwietnia. 

W Grupie Podhalańskiej GOPR pomoc innym niesie 200 wykwalifikowanych i przygotowanych do służby ratowników (tylko 17 jest zatrudnionych – pozostali to pracujący za darmo wolontariusze). Teren działania grupy to blisko 4,5 tys. km², w tym 1,5 tys. km szlaków turystycznych i wyciągi narciarskie. Gorce, Pieniny, Beskid Wyspowy, pasmo Polic, Orawa, część Beskidu Sądeckiego, południowy stok Babiej Góry. Tylko w 2019 r. ratownicy wyruszali z pomocą aż 323 razy (niemal codziennie ktoś potrzebuje ratunku!) i pomogli 371 poszkodowanym, w tym dzieciom i osobom starszym.

źródło: https://zrzutka.pl/gopr i Facebook Podhalańskiej Grupy GOPR

 

85.000 złotych !!!!Dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy! Wierzyliśmy, że uda się zebrać brakującą kwotę,…

Opublikowany przez Grupa Podhalańska GOPR Środa, 19 lutego 2020

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna