Kamery live
prognoza pogody

“Podhalanka” podpisała porozumienie o współpracy z krakowskim LO im. Jana III Sobieskiego

12 lipca 2021 11:27

W dniu 8 lipca br. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu zawarła porozumienie o współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Podczas uroczystego spotkania w siedzibie II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Sobieskiego 9, PPUZ w Nowym Targu reprezentował JM Rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni i Prorektor ds. współpracy i projektów, dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Przedstawicielem II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie był Dyrektor Liceum – mgr Marek Stępski. Podczas podpisania porozumienia obecni byli również: pan Witold Zych, reprezentujący Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie oraz pan Roman Rodzynkiewicz, ekspert z NBP. 

Obie instytucje zadeklarowały m.in. podjęcie stosownych działań na rzecz tworzenia odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, dydaktycznych i metodycznych. Na mocy porozumienia Uczelnia będzie wspierała kadrowo realizację programów nauczania, zwłaszcza na kierunkach tożsamych z kierunkami studiów oraz udzieli pomocy przy opracowywaniu autorskich programów nauczania. Uczelnia zobowiązuje się również do organizowania wykładów otwartych z różnych obszarów wiedzy. W miarę swoich możliwości, PPUZ w Nowym Targu udostępni infrastrukturę dydaktyczną swojemu partnerowi, który z kolei umożliwi Uczelni prowadzenie działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej w swojej instytucji.

Na mocy porozumienia, II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie podejmie również współpracę z odpowiednimi jednostkami PPUZ w Nowym Targu w zakresie organizowania praktyk i staży studentom Uczelni oraz promowania Uczelni i wspierania inicjatyw edukacyjnych.

Koordynatorami realizacji ustaleń zawartych w porozumieniu zostali: dr Bianka Godlewska-Dzioboń oraz z ramienia II Liceum Ogólnokształcącego – mgr Marek Stępski, Dyrektor Liceum.

źródło: PPUZ Nowy Targ

Tekst: Centrum Współpracy
Zdjęcia: Centrum Promocji i PR

 

os 12.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również