Kamery live
prognoza pogody

Podczas sesji uroczyście podziękowano odchodzącej dyrektor SP nr 6

25 grudnia 2022 17:21

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta oficjalnie pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Barbarę Sukiennik. Burmistrz Nowego Targu dziękował pani dyrektor za życzliwość i dobrą współpracę z samorządem oraz za korzystne zmiany, jakie wprowadziła do placówki w czasach zarządzania szkołą na os. Bór. Funkcję nowego dyrektora przejmie z dniem 1 stycznia dotychczasowa wicedyrektor Patrycja Bocheńska. 

Podczas sesji uroczyście podziękowano odchodzącej dyrektor SP nr 6

Odchodzącej na emeryturę pani dyrektor wręczono kwiaty, a burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha odczytał list gratulacyjny. 

-Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za pełną poświęcenia pracę na rzecz młodych mieszkańców Nowego Targu, a także serdecznie życzenia realizacji dalszych planów i zamierzeń, wspieranych dobrym zdrowiem i zasłużoną satysfakcją z zawodowych dokonań – podkreślał burmistrz Grzegorz Watycha, dodając – Pani dyrektor przejęła szkołę, która wymagała pewnych zmian, które wprowadzała z uporem i determinacją.  Dziękuję za tę wolę pracy, poświęcenie, nieliczenie swojego czasu prywatnego też po godzinach, który pani poświęcała. Była to zmiana na pewno dostrzeżona przez rodziców, zmiana jakościowa. Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 6 już nie jest outsiderem, jeżeli chodzi o wyniki swoich wychowanków, ale mimo, że jest małą szkołą, jej  uczniowie dzięki wprowadzonym zmianom jakościowym, również osiągają dobre wyniki na egzaminie ósmoklasisty. 

Od nowego roku, stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu zostanie powierzone pani Patrycji Bocheńskiej, która pełniła dotychczas obowiązki wicedyrektora szkoły. Nowej pani dyrektor także wręczono kwiaty oraz akt powierzenia stanowiska dyrektora szkoły, popłynęły także życzenia, by “uczeń przerósł mistrza”. 

To nie jedyny oświatowy wątek podczas ostatniej sesji. Czterem nauczycielom nowotarskich przedszkoli i szkół podstawowych wręczono akty mianowania. Egzamin dla nauczycieli kontraktowych ubiegających się o stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pozytywnie zaliczyli w tym roku: Magdalena Urbanowicz i Aleksandra Rusinowicz z Przedszkola nr 4, Alicja Szatko ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Mariusz Lach ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu.

fot. rm

os 25.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również