Kamery live
prognoza pogody

Podczas libacji rzucił się na znajomego z siekierą

31 stycznia 2024 08:12

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który swojego znajomego zaatakował siekierą, a koleżankę – mopem. Podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Podczas libacji rzucił się na znajomego z siekierą

– 23 stycznia br. przed południem policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Nowy Targ. Na miejscu okazało się, że podczas libacji alkoholowej doszło do awantury, podczas której 48-latek uderzył mopem kobietę, a siekierą zaatakował swojego kolegę. Oboje zostali przewiezieni do szpitala na badania. Mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci otwartego złamania ręki, a kobieta lekkiego uszczerbku na zdrowiu – relacjonuje podkom. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

Sprawca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.

– W czwartek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Mając na względzie dobro prowadzonego postępowania, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt – informuje podkom. Dorota Garbacz.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, 48-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

 

ag 31.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również