Kamery live
prognoza pogody

Pod Turbaczem wywrócił się prywatny samochód terenowy

1 lipca 2023 22:31

Pracowitą sobotę mieli dzisiaj ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Zespół stacjonujący w Stacji Ratunkowej w Szczawnicy został wezwany do Wąwozu Homole, gdzie pomocy potrzebowała kobieta z otwartym złamaniem palca, natomiast ratownicy stacjonujący w Centralnej Stacji Ratunkowej w Rabce-Zdroju wezwani zostali na Maciejową, gdzie na pomoc oczekiwała kobieta z urazem nogi. Do potencjalnie bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło pod Turbaczem, gdzie doszło do wywrócenia prywatnego samochodu terenowego.

Pod Turbaczem wywrócił się prywatny samochód terenowy

Po dotarciu na miejsce ratownika dyżurnego, okazało się, że samochód jest pusty, z pozostawionymi kluczykami w stacyjce, a spod maski obficie wylewają się płyny eksploatacyjne. W okolicy nie natrafiono ani na kierowcę, ani na pasażerów – według relacji turystów oddalili się oni z miejsca zdarzenia. Z uwagi na brak poszkodowanych, sprawa dalej będzie prowadzona przez policję, natomiast wyciek płynów został zabezpieczony przez strażaków OSP z Nowego Targu-Kowańca.

źródło: GP GOPR/Facebook

os 01.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również