Kamery live
prognoza pogody

Pod ostatni odcinek nowej „zakopianki” – minister dziś wbije łopatę (z wizualizacją przebiegu)

NOWY TARG. Dziś symbolicznie – wbiciem łopaty na terenie przyszłego ślimaka z oczkami wodnymi – rozpocznie się budowa dwujezdniowej drogi DK47 z Rdzawki do Nowego Targu.  W tym właśnie miejscu powstanie węzeł Nowy Targ Zachód. Symbolicznego aktu dokona minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Pod ostatni odcinek nowej „zakopianki” – minister dziś wbije łopatę (z wizualizacją przebiegu)

Dodajmy, że ostatni odcinek nowej arterii w kierunku Tatr nie ma jeszcze zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Ten kluczowy dla realizacji i wywłaszczeń dokument wojewoda powinien ostatecznie wydać na przełomie czerwca i lipca. Jego przygotowanie wydłużyło się z powodu epidemicznego przesunięcia w czasie konsultacji w sprawie tzw. decyzji środowiskowej.

Natomiast pani rzecznik krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Iwona Mikrut-Purchla, informuje:

Zanim wjedzie na budowę ciężki sprzęt, wejdą saperzy sprawdzić teren pod kątem ewentualnego istnienia niewybuchów, geodeci, żeby wytyczyć drogi technologiczne w terenie, przyrodnicy, by przygotować inwentaryzację i raport. Następnie karczowanie terenu, zdejmowanie warstwy gleby, budowa dróg technologicznych  i drogi DK47 wraz z obiektami inżynierskimi.

Inwestor przygotował też wizualizację przebiegu trasy. Oto ona:

 http://dk47-rdzawka-nowytarg.pl/

Najważniejsze rozwiązania komunikacyjne – na zdjęciach.

Fot. GDDKiA Oddział Kraków

 

 

Anna Szopińska 25.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Maria N 14:19 25.06.2020

Piekna sprawa bedziemy jezdzic do domu bez korkow👌😊

Zobacz również