Kamery live
prognoza pogody

Pod koniec kwietnia – akt oskarżenia w sprawie PZD

31 marca 2021 13:26

POWIAT NOWOTARSKI. Po kilku kolejnych przedłużeniach terminu, akt oskarżenia podsumowujący aferę korupcyjną w Powiatowym Zarządzie Dróg miał być gotowy na koniec marca. Niestety, na finał działań Prokuratury Regionalnej w Krakowie trzeba będzie jeszcze poczekać. Ale już niedługo.

Pod koniec kwietnia – akt oskarżenia w sprawie PZD

Ani obszerność materiału, ani pandemiczna sytuacja przez cały czas trwania śledztwa nie sprzyjały prokuratorskim czynnościom, zwłaszcza dokonywaniu przesłuchań. Akt oskarżenia miał być ostatecznie gotowy na koniec marca, jednak teraz referent sprawy – znany ze swej skrupulatności i aktów oskarżenia przygotowywanych w równie dużych sprawach – zgłosił, iż potrzebuje nieco więcej czasu na jego ukończenie.

– Nie ma żadnej okoliczności, która by mogła przeszkodzić w zakończeniu tej sprawy aktem oskarżenia i przekazaniu jej do sądu – upewnia prok. Wojciech Mularczyk, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie. – Jest to etap finalny, zostały jeszcze czynności formalno-techniczne i aktu oskarżenia można się spodziewać do końca kwietnia. Jak obszerna jest to materia – można sobie wyobrazić, wiedząc, że obejmuje on 28 osób, którym postawione zostały zarzuty.

(asz)

Anna Szopińska 31.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również