PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Pod Alejami – najdłuższy przewiert w historii nowotarskiego ciepłownictwa (zdjęcia z lotu ptaka)

21 października 2020 12:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Po rozbudowie sieci ciepłowniczej w ciągu ulicy Krzywej, w tym roku prace MPEC-u skupiły się przede wszystkim na wydłużeniu wschodniej nitki magistrali, biegnącej od ul. Podhalańskiej w kierunku centrum. 

Trwający właśnie przekop pod Alejami Tysiąclecia już wkrótce pozwoli na dotarcie sieci ciepłowniczej do budynku Starostwa Powiatowego, a w przyszłym roku – do kolejnych obiektów i domów leżących w starej części miasta: na Bolesława Wstydliwego i Orkana. Plan jest taki, by wschodnia magistrala docelowo dotarła aż do I LO, zachodnia z kolei ma w przyszłości objąć  rejon rynku. 

Przewiert ma długość ok. 32 metrów, jest realizowany lekko pod skosem tzw. metodą kierowaną, bez jakiejkolwiek kolizji z ruchem samochodowym na jednej z głównych arterii w mieście. To najdłuższy przewiert w historii ciepłownictwa w Nowym Targu. 

W dzisiejszym “Przeglądzie Tygodniowym”- materiał filmowy, rozmowa z prezesem MPEC Grzegorzem Ratterem oraz więcej informacji na temat inwestycji.

os 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również