Kamery live
prognoza pogody

Pobili, grozili maczetą, podpalili samochód

16 czerwca 2023 23:11

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Komisariatu Policji ze Szczawnicy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu nowotarskiego, którzy w ramach porachunków pozbawili wolności, pobili i grozili maczetą mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego. Sprawcy odpowiedzą również za kradzież i spalenie jego samochodu. Wobec wszystkich podejrzanych sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt.

Pobili, grozili maczetą, podpalili samochód

Do zdarzenia doszło w sobotę tj. 3 czerwca br., wieczorem w Tylmanowej. Trzech mężczyzn w wieku 19, 22 i 25 lat napadło na 22-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, związali go, bili i grozili maczetą pozbawieniem życia. Następnie wsadzili go do jego samochodu i wywieźli na teren powiatu nowosądeckiego, gdzie ponownie został pobity. Ostatecznie 22-latkowi udało się uciec z rąk oprawców i wezwać pomoc. Sprawcy ukradli i podpalili samochód mężczyzny. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Policyjne ustalenia i czynności doprowadziły do zatrzymania wszystkich trzech przestępców.  

Pierwszy z podejrzanych, w wieku 25 lat został zatrzymany rano, w poniedziałek 5 czerwca br, w miejscu zamieszkania przez policjantów ze Szczawnicy. Pozostali dwaj w wieku 19 i 22 lat kilka dni później przez policjantów z Nowego Targu. Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności, pobicia oraz kierowania gróźb pozbawienia życia wobec 22-latka. Odpowiedzą także za kradzież oraz popalenie samochodu pokrzywdzonego. Motywem  działania  sprawców były porachunki z 22-latkiem, szczegóły są nadal przedmiotem ustaleń śledczych. Za popełnione przestępstwa, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 25-latek dodatkowo odpowie za handel narkotykami, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i wszyscy trzej sprawcy trafili do zakładu karnego, gdzie będą oczekiwać na wyrok.

os 16.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również