Kamery live
prognoza pogody

Po otwarciu granic ponownie ruszą autobusy transgraniczne Województwa Małopolskiego. Jest ankieta dla turystów

3 czerwca 2020 13:13

Inicjatywa społeczna “Polska – Słowacja – autobusy” przygotowała ankietę internetową dotyczącą oczekiwań turystów i mieszkańców wobec transgranicznej linii Bukowina Tatrzańska – Dolny Kubin. W związku z epidemią, autobus kursuje teraz jedynie do granicy w Chochołowie, jednak wróci na pełną trasę, kiedy tylko będzie to możliwe. Wyniki ankiety będą przekazane Urzędowi Marszałkowskiemu, radnym Sejmiku oraz przewoźnikowi. 

Po otwarciu granic ponownie ruszą autobusy transgraniczne Województwa Małopolskiego. Jest ankieta dla turystów
 
Obecnie w związku z epidemią, autobus kursuje tylko na odcinku krajowym, czyli z Bukowiny Tatrzańskiej przez Poronin, Zakopane i Kościelisko do granicy w Chochołowie. Wraz z otwarciem granic wróci na swoją stałą trasę do Dolnego Kubina, przejeżdżając przez miejsca, gdzie mają swój początek szlaki turystyczne prowadzące do polskiej granicy – Oravice, Zuberec, Dolina Rohacka.
 
-Wszyscy z niecierpliwością czekamy na zakończenie obostrzeń związanych z koronawirusem i otwarcie granic. Dokładnego terminu nie znamy, ale prawdopodobnie już pod koniec czerwca lub w lipcu będziemy mogli znów chodzić po całych Tatrach, w tym przechodząc przez granicę na ich słowacką stronę. W takich transgranicznych wędrówkach zawsze problemem była konieczność powrotu w to samo miejsce, co jest dość irytujące i ogranicza swobodę podróżowania – mówi Jakub Łoginow, koordynator i pomysłodawca inicjatywy “Polska – Słowacja – autobusy”.
 
Stąd właśnie idea uruchomienia samorządowego autobusu transgranicznego umożliwiającego wyjście na szlak, zejście na słowacką stronę i powrót do Polski, który po kilku latach starań wystartował w listopadzie 2019 roku. Autobus jest finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
 
Oprócz amatorów górskich wędrówek, nieoczekiwanie pojawiła się druga liczna grupa, która z niecierpliwością czeka na otwarcie granic.
-To rolkarze z całej Polski, którzy upodobali sobie długie i malownicze polskie i słowackie trasy. Podtatrze oferuje najlepsze w Polsce warunki do jazdy na rolkach – można tu jeździć nawet 70-120 km każdego dnia, codziennie inną trasą. To ogromna szansa dla lokalnych podhalańskich społeczności na rozwój nowej gałęzi turystyki, jaką jest turystyka rolkarska – przekonuje Jakub Łoginow – Co ważne, samorządowy autobus transgraniczny łączy najważniejsze trasy rolkarskie – można nim dojechać do nowo powstających pętli pod zakopiańską skocznią, na trasę Nowy Targ – Trstena (w Chochołowie i Suchej Horze), do tras w Oravicach oraz Dolinie Rohackiej.
 
Wszystkich, zainteresowanych jazdą na rolkach pod Tatrami czy też turystyką rolkarską, zapraszam serdecznie do grupy na Facebooku “Rolki i deskorolka Podhale, Spisz, Orawa”:  www.facebook.com/groups/rolkipodhale
 
Link do ankiety ——-> https://forms.gle/pS5mrgh616Q7ym5h6
 
mat. nadesłane
 
fot. Polska-Słowacja-Autobusy/Facebook
/os
os 03.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również