Kamery live
prognoza pogody

Plastikowe nakrętki dla Filipka – wieczorna zbiórka w Nowym Targu zakończona sukcesem

22 marca 2017 21:35

Wielu nowotarżan przybyło dziś w godzinach wieczornych pod nowotarski ratusz, by oddać plastikowe nakrętki i choćby w ten sposób wesprzeć chorego, czteroletniego Filipka Bachledę z Poronina. Fundusze zebrane dzięki dzisiejszej akcji, zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego i siedziska stabilizującego. 

Plastikowe nakrętki dla Filipka - wieczorna zbiórka w Nowym Targu zakończona sukcesem

Mimo mżawki i zimna, z torbami i workami pełnymi plastikowych zakrętek zjawiały się kolejne osoby, nierzadko – co niezwykle wzruszające – małe dzieci w towarzystwie rodziców. Kolejne worki wypełniały półciężarowe auto z przyczepką.

Zebrane, plastikowe nakrętki od napojów zostaną oddane do skupu w Nowym Sączu. Otrzymane za to pieniądze w całości przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla Filipka po to, by mógł się lepiej rozwijać. Sprzęt jest jednak bardzo kosztowny, dlatego liczy się każdy grosz, by jego zakup mógł zostać sfinalizowany. 

Chłopczyk ma 4 lata, urodził się z atrezją przełyku- jego przełyk zamiast z jednego kawałka składa się z przerywanych elementów. Ta wada przyczyniła się do powstania kolejnych problemów zdrowotnych- Filipowi usunięto znaczną cześć jelita cienkiego oraz prawe płuco, jest on zatem karmiony pozaustrojowo oraz przez większą część doby musi być podłączony do specjalnej pompy. Na domiar złego chłopiec nie słyszy, słabo widzi, przeszedł wylewy krwi do mózgu, ma za sobą niedotlenienia mózgu oraz cały czas ma problemy neurologiczne.

Jest wychowankiem nowotarskiej “Chatki”, gdzie uczęszcza do grupy przedszkolnej. 

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć chłopca również finansowo może wpłacić nawet najmniejszą kwotę na konto fundacji: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,, Słoneczko ” 77-400 Złotów , Stawnica 33 A Nr : 89894400030000208820000010, dopisek 308/ B Filip Bachleda – darowizna Kontakt z rodzicami znajduje się tutaj. 

NT24TV 22.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również