Kamery live
prognoza pogody

Planujesz zakup samochodu? Postaw na najlepszą ofertę OC (mat. sponsorowany)

3 kwietnia 2023 15:29

Każdy samochód poruszający się po polskich drogach musi być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Nie ma znaczenia czy jest to auto używane czy nowe. Jeśli planujesz zakup samochodu, sprawdź gdzie znajdziesz najlepszą ofertę OC.

Planujesz zakup samochodu? Postaw na najlepszą ofertę OC (mat. sponsorowany)

 

Obowiązek ubezpieczenia auta – potrzebne informacje

Wszyscy właściciele pojazdów są zobowiązani do zakupu ubezpieczenia OC. Bez niego, nie można poruszać się autem po drogach. Takie ubezpieczenie zapewnia rekompensatę szkód dla osób trzecich, w przypadku gdy ucierpieli w wyniku kolizji spowodowanej ruchem twojego pojazdu. Co ważne, ochrona dotyczy nie tylko szkód materialnych, ale i osobowych. Istotną kwestią jest także fakt, że ubezpieczenie OC nie jest przypisane do właściciela, a do konkretnego pojazdu. Zakres ubezpieczenia jest uregulowany ustawą, jednak ceny mogą być różne. Jeśli nie chcesz przepłacać, skorzystaj z porównywarki cen ubezpieczeń.

Polisa OC – od czego zależy cena?

Na rynku znajdziesz ubezpieczalnie samochodowe, oferujące polisę OC w różnej cenie. Mogą mieć na nią wpływ takie czynniki jak np.:

-wiek kierowcy;

-doświadczenie kierowcy w prowadzeniu aut;

-rocznik pojazdu;

-miejsca zamieszkania;

-marka samochodu;

-pojemność silnika;

  •  

Każda firma może mieć swoje kryteria odnośnie ustalania ceny polisy OC. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z ubezpieczycielem, porównaj ceny w różnych towarzystwach. Niekiedy możesz znacząco obniżyć koszty ubezpieczenia, wybierając inną firmę. Jeśli chcesz zaoszczędzić na polisie, a jesteś młodym kierowcą, nieposiadającym zniżek za bezszkodową jazdę, możesz dopisać jako współwłaściciela osobę, która je posiada. Niestety musicie liczyć się z faktem, że w razie kolizji czy wypadku spowodowanych z twojej winy, kierowca który został dopisany, straci swoje zniżki. Kolejnym rozwiązaniem umożliwiającym obniżenie kosztów ubezpieczenia jest znalezienie innego auta. Czasami obniżysz cenę polisy, np. zmieniając formę płatności.

Gdzie kupić dobrą polisę ubezpieczeniową?

Dobrą polisę OC znajdziesz, odwiedzając towarzystwa ubezpieczeniowe, jednak chodzenie od firmy do firmy jest uciążliwe i bardzo czasochłonne. Wygodniejszą opcją jest znalezienie i zakup polisy przez internet. Porównywarka cenowa w ciągu paru chwil przedstawi ci zestawienie ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, co znacznie ułatwia wybranie najkorzystniejszej opcji. Nie musisz nawet wychodzić z domu, wszelkie formalności załatwisz online. Możesz także rozszerzyć polisę o AC i NNW, które będą chronić ciebie i twoje fundusze w wielu innych sytuacjach, także takich, gdy to Ty i twoje auto będziecie poszkodowani np. w wyniku wypadku, kolizji, uszkodzenia auta przez wandali lub drzewo, które spadło na auto. Lista sytuacja jest naprawdę długa. Warto zdecydować się na taki pakiet. Więcej przydatnych informacji na temat polisy ubezpieczeniowej, znajdziesz na stronie internetowej Ubezpieczeniaonline.pl (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/zakup-samochodu-a-ubezpieczenie-oc/552.html).

 

os 03.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również