Kamery live
prognoza pogody

Planujesz majówkę w Zakopanem? Postoisz w korkach

12 kwietnia 2019 13:05

Planujący spędzenie weekendu majowego w Tatrach muszą uzbroić się w cierpliwość. Od poniedziałku rusza wzmożone prace remontowane na “Zakopiance” w Białym Dunajcu. Potrwają one do połowy maja. 

Planujesz majówkę w Zakopanem? Postoisz w korkach

zdj. archiwalne

Około godziny 16:00 zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy przy moście w Białym Dunajcu, na tzw. Zakopiance. Taka organizacja ruchu potrwa niestety tylko przez weekend. Już od poniedziałku od godzin porannych ponownie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, na pasie ruchu w kierunku Krakowa, przed mostem od strony Zakopanego.

Drogowcy tłumaczą, że “zmiana będzie polegać na wydłużeniu odcinka z ruchem wahadłowym do ok. 220m. Zawężenie będzie prowadzone od końca mostu do granicy zakresu rozbudowy drogi krajowej nr 47”. Ponowne wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z robotami przy budowie kanalizacji deszczowej, chodników, zatoki autobusowej, muru oporowego oraz rozbudowie skrzyżowań i wzmocnieniu jezdni DK47.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na 13 maja 2019 r. Jako że Podhalańska Kolej Regionalna obecnie nie kursuje, chętnym na spędzenie majówki w Tatrach bądź Zakopanem – ale zarazem nie chcącym marnować czasu w korkach na tzw. “Zakopiance” – pozostaje objazd przez Białkę Tatrzańską i Murzasichle lub Chochołów i Kościelisko.

/ps, źródło: GDDKiA/

Piotr Starmach 12.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również