Kamery live
prognoza pogody

Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Nowotarskiego

23 maja 2016 08:48

Specjaliści od komunikacji zbiorowej mówią, że system transportu na danym obszarze jest jak krwioobieg w organizmie ludzkim. Lepsze drogi, nowoczesne centra przesiadkowe, częstsze połączenia kolejowe oraz autobusowe i atrakcyjna oferta przewozów lotniczych - to jeden z elementów rozwoju gospodarczego regionu. Nad tym zagadnieniem pracuje Starosta Nowotarski.

Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Nowotarskiego

     XXI wiek wymusza poszukiwania nowych rozwiązań. Z pomocą przychodzi idea transportu efektywnego, spełniającego oczekiwania społeczeństwa i co najistotniejsze –  korzystnego ekonomicznie. Transport zrównoważony. Zakłada on zmniejszenie skali niszczenia przestrzeni, zwłaszcza w miastach wskutek dominacji indywidualnego transportu samochodowego, który zajmuje miejską przestrzeń przeznaczoną np. dla pieszych, zaś wielkie parkingi zajmują miejsce, które można wykorzystać jako tereny zielone z przeznaczeniem do rekreacji i wypoczynku. Środkami, poprzez które można osiągnąć bardziej zrównoważony transport są przede wszystkim: rozwój i propagowanie komunikacji rowerowej i transportu publicznego, promowanie pieszych podróży i grupowych dojazdów, budowa systemów Parkuj i Jedź oraz edukacja mieszkańców w zakresie zanieczyszczeń i transportu drogowego. Wszystkie te działania mają na celu ograniczanie popytu na transport.

     Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowotarskiego  podał do wiadomości informację o opracowaniu projektu: „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Nowotarskiego”. Z dokumentem zapoznać się można
 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu przy ul. Bolesława Wstydliwego 14, pok. nr 2.27, w godz. 8:00 – 14:00 w wersji papierowej, zaś w wersji elektronicznej dokument dostępny jest  w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Nowym Targu: www.nowotarski.pl/bip/ w zakładce ogłoszenia.

     Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Nowotarskiego ma charakter projektu. Starosta Nowotarski czeka na opinie i uwagi do dnia 9 czerwca 2016 roku. Wszelkie uwagi i opinie  można przesyłać w formie pisemnej na adres Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, ul. B. Wstydliwego 14, 34-400 Nowy Targ lub elektronicznie na adres e-mail: [email protected]

tekst, fot. MSX

NT24TV 23.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również