Kamery live
prognoza pogody

Płacił za zakupy ukradzioną kartą

29 września 2022 16:35

20-latek z gminy Nowy Targ włamał się do pokoju wynajmowanego przez obywatela Turcji, skąd ukradł telefon, kurtkę, ładowarkę, słuchawki oraz kartę bankomatową, którą kilkanaście razy zapłacił za zakupy. Ponadto na swoim koncie miał rozbój i zuchwałą kradzież pieniędzy i telefonu obywatelowi Ukrainy. Złodziej został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu nowotarskiej komendy. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara od 2 nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Płacił za zakupy ukradzioną kartą

12 września br. na terenie Nowego Targu doszło do kradzieży z włamaniem do pokoju wynajmowanego przez obywatela Turcji. Sprawca ukradł telefon, kurtkę, ładowarkę, słuchawki oraz kartę bankomatową, którą tego samego dnia kilkanaście razy zbliżeniowo zapłacił za zakupy na łączną kwotę ponad 500 złotych. Mężczyzna kupował w kilku sklepach artykuły spożywcze, ubrania i alkohol na niewielkie kwoty tak, aby podczas płatności nie był wymagany numer pin. Kiedy poszkodowany, będąc w pracy zorientował się, że z jego konta znikają pieniądze, o całym zdarzeniu natychmiast poinformował nowotarską policję.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Rozpytania świadków, analiza zabezpieczonych  monitoringów i ustalenia własne szybko doprowadziły do wytypowania złodzieja. Po trzech dniach 20-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany na terenie Nowego Targu.  Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli skradzione słuchawki, ładowarkę i kurtkę. Ponadto funkcjonariusze znaleźli inną kurtkę pochodzącą z rozboju. Podczas dalszych czynności okazało się, że zatrzymany kilka dni wcześniej w Nowym Targu  pobił i ukradł nastolatkowi nie tylko kurtkę, ale też łańcuszek oraz telefon, a także a także dokonał zuchwałej kradzieży pieniędzy i telefonu obywatelowi Ukrainy.

17 września br. podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem, rozboju oraz kradzieży zuchwałej. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi  kara pozbawienia wolności od 2 nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

os 29.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również