Kamery live
prognoza pogody

Pisemnie podziękował policjantkom za ukaranie go mandatem

20 czerwca 2020 00:18

Do komendanta powiatowego nowotarskiej komendy wpłynęło w poniedziałek podziękowanie za pracę policjantek z drogówki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że autorem podziękowań był kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość i został ukarany mandatem karnym, a na jego konto przypisane zostały 4 punkty karne. 

Pisemnie podziękował policjantkom za ukaranie go mandatem

Zazwyczaj nikogo nie cieszy fakt otrzymania mandatu i dodatkowych punktów karnych. Policjanci najczęściej spotykają się z frustracją i rozżaleniem ze strony kierowców, czasami sprawa kończy się w sądzie. W tym przypadku było inaczej: kontrolowany kierowca przyznał się do błędu, doskonale zdawał sobie sprawę z popełnionego wykroczenia i dodatkowo… pisemnie podziękował policjantkom.

W przesłanym mailu napisał, że był bardzo zaskoczony, najpierw widokiem dwóch policjantek, a później ich profesjonalnym zachowaniem. Przyznaje, że przekroczył prędkość, więc spotkała go kara. Docenił spokój policjantek, przedstawienie faktów bez zbędnych komentarzy, profesjonalne nałożenie kary w sposób nie urągający obywatelowi, co jego zdaniem jest bardzo ważne. Wierzy w to, że Policja ma właśnie taką „twarz”- miłą, odpowiedzialną i profesjonalną. Jednocześnie przyznał, że nie chciałby być ponownie zatrzymany przez policjantki, ponieważ jest mu po prostu wstyd. Na zakończenie życzył paniom policjantkom powodzenia w pracy i wiary w to co robią, a robią to naprawdę dobrze.

źródło: KPP Nowy Targ

os 20.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również