Kamery live
prognoza pogody

PiS ma pomysł na poprawę komunikacji na Podhalu

30 marca 2019 11:55
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dwupasmówka do Nowego Targu, sieć dróg prowadzących na Słowację czy szybka kolej na linii Kraków-Zakopane. To część planów polityków partii rządzącej na uporanie się z odwiecznym problemem Podhala – wiecznych korków.

W ciągu ostatnich pięciu lat ruch na tzw. “zakopiance” wzrósł o około 3 tysięcy samochodów dziennie. O ile to powód do zadowolenia dla osób utrzymujących się z turystyki, o tyle dla samych mieszkańców nowotarszczyzny powód do zmartwień. Tylko w sezonach letnich i zimowych podróż pomiędzy Nowym Targiem a Krakowem często przekracza trzy godziny.

 – Jaki jest tego skutek? Przede wszystkim taki, że denerwuje to mieszkańców, zniechęca potencjalnych turystów do tego, aby przybywać w ten jeden z najpiękniejszych rejonów naszego kraju w celach wypoczynkowych – mówił prezydent Andrzej Duda na XI Forum Górskim organizowanym na terenie Zakopanego.

Na temat poprawy komunikacji na Podhalu przedstawiciele rządu Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali z lokalnymi samorządowcami. Co w przeciągu najbliższych lat politycy zamierzają zrobić na terenie naszego powiatu? Z jakich nowych dróg kierowcy będą mogli się cieszyć oraz co z koleją? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w materiale telewizyjnym poniżej. Zapraszamy!

/ps/

Piotr Starmach 30.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również