Kamery live
prognoza pogody

Piknik Rodzinny “Chatki” – z jubileuszowym akcentem

22 czerwca 2023 23:47

Coroczny Piknik Rodzinny nowotarskiej “Chatki” tym razem połączony był z ogólnopolskim świętowaniem 60-lecia powstania PSONI – czyli Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Piknik odbył się w sobotę, 17 czerwca w ogrodach przy głównej siedzibie nowotarskiego koła przy ul. Podtatrzańskiej. Pogoda udała się wyśmienicie, a dla uczestników przygotowano masę atrakcji. Poczujmy atmosferę tego radosnego wydarzenia dzięki zdjęciom Pawła Kosa.

Piknik Rodzinny

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) jest największą w Polsce organizacją, działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Działa od 1963 roku, ponieważ jest formalnym kontynuatorem działalności Komitetu i Kół Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, funkcjonujących w strukturach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Po zmianach systemowych w państwie, w roku 1991 zostało zarejestrowane jako odrębne stowarzyszenie.

W skład Stowarzyszenia wchodzi 118 Kół, a jednym z nich jest właśnie prężnie działające koło w Nowym Targu. Członkami PSONI jest blisko 11 tys. osób, z czego większość (ok. 3/4) stanowią rodzice osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Piknik rodzinny nowotarskiego koła PSONI to okazja do wspólnej, integracyjnej zabawy, w której uczestniczą wychowankowie “Chatki” i ich rodziny, wychowawcy i opiekunowie wraz z rodzinami, cały personel, słowem: wszyscy przyjaciele tej niezwykłej instytucji. 

 
os 22.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również