Kamery live
prognoza pogody

Piknik Lotniczy – są już szczegóły IX edycji!

25 maja 2017 23:10
Wyciszenie Włącz dźwięk

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych plenerowych imprez w naszym regionie – Nowotarski Piknik Lotniczy. IX edycję wydarzenia, które na stałe wrosło w wakacyjny pejzaż Nowego Targu zaplanowano na 12 i 13 sierpnia 2017 roku. Jego organizatorem jest ponownie Aeroklub Nowy Targ.

Tegoroczna edycja w założeniu ma przyciągnąć – podobnie, jak w ubiegłych latach – rzesze entuzjastów oraz turystów, którzy na co dzień nie mają wiele wspólnego z lotnictwem, ale chcieliby poznać tajniki pokazów lotniczych oraz zobaczyć wiele wspaniałych maszyn z bliska.

Podczas tegorocznej edycji, nowotarskie lotnisko gościć będzie kilkadziesiąt statków powietrznych. Od starych zabytkowych maszyn, po współczesne nowoczesne samoloty i śmigłowce. Jedną takich maszyn będzie Boeing Stearman, samolot szkolno-treningowy używany przez siły powietrzne Stanów Zjednoczonych i marynarkę wojenną w latach 30. I 40. XX wieku, aż do zakończenia II wojny światowej. Za sterami Boeinga zasiądzie kapitan linii lotniczej Ryanair, członek Aeroklubu Nowy Targ – Mateusz Strama. Do Nowego Targu zawitają także 2 samoloty Piper Cub, w tym jeden z nich w barwach 100 Eskadry izraelskiego lotnictwa. Za sterami jednego z Cub’ów zasiądzie Antek Nowak. Samolotem Tulak Auster nadleci prosto z Krakowa niezawodny Leszek Mańkowski. Zobaczymy także replikę samolotu RWD-5, na którym Stanisław Skarżyński przeleciał między kontynentami, bez lądowania nad Południowym Atlantykiem. Tym razem za jego sterami pojawi się Jurek Kołodziej.

– Atrakcji na niebie będzie dużo więcej – planują organizatorzy. Jak co roku pojawią się balony na ogrzane powietrzne oraz samoloty ultralekkie, rolnicze, wiatrakowce. Nie zabraknie również stałych gości Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, „latających czołgów” – czyli śmigłowców bojowych Mi-24 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

W dalszym ciągu trwają prace nad programem pokazów i atrakcjami towarzyszącymi. Najświeższe informacje dotyczące IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego publikowane będą na internetowej stronie piknikowej oraz na fanpejdżu na FB. 

zdjęcia: Jakub Świst

NT24TV 25.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również