Kamery live
prognoza pogody

Piknik Ekologiczny – z interaktywną wystawą

22 września 2017 19:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

W dniu dzisiejszym na płycie rynku tuż pod ratuszem odbył się Piknik Ekologiczny. W programie wydarzenia zorganizowanego w ramach Podhalańskich Dni Recyklingu miał miejsce interaktywna wystawa oraz sporo aktywności dla najmłodszych.

Wydarzenie miało na celu przede wszystkim promowanie ekologicznych postaw, szczególnie wśród najmłodszych, stąd materiały edukacyjne na temat recyklingu, utylizowania elektrośmieci, konieczności segregacji odpadów.

Patronat honorowy nad akcją objęła posłanka Anna Paluch, a partnerem akcji był Burmistrz Nowego Targu. Organizatorem wydarzenia była firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

To nie jedyny ekologiczny akcent dzisiejszego dnia – w ramach Dnia bez Samochodu i zachęcania do korzystania z komunikacji miejskiej, w dniu dzisiejszym można było podróżować autobusem miejskim MZK za darmo. 

 

NT24TV 22.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również