Kamery live
prognoza pogody

Pijany sprawca kolizji ujęty przez strażaków

28 października 2021 14:16

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez strażaków OSP Tylmanowa.

Pijany sprawca kolizji ujęty przez strażaków

We wtorek około godziny 10.00 rano, dyżurny z Komisariatu Policji w Krościenku Nad Dunajcem otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tylmanowa. Sprawca stłuczki miał być pod wpływem alkoholu.

Do obsługi zdarzenia zostali skierowani policjanci z krościeńskiego komisariatu. Na miejscu obecni byli strażacy OSP Tylmanowa i ujęty przez nich sprawca zdarzenia – 24-letni mężczyzna.

-Ustalono, że 24-latek kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Passat jadąc w kierunku Tylmanowej, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas jezdni, zderzył się z samochodem marki DAF, uszkodził barierki ochronne i uderzył w zaparkowany na poboczu renault, po czym wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo – relacjonuje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – W pościg za mężczyzną ruszyli strażacy OSP Tylmanowa, którzy po chwili ujęli uciekiniera i przekazali w ręce Policji. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało ponad promil.

24-latek stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów  i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyrządzone szkody w mieniu. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 28.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również