Kamery live
prognoza pogody

Pijany motorowerzysta uciekał przed policjantami

19 września 2023 13:22

Do zdarzenia doszło w piątek, 15 września br, w południe w Cichem. Podczas patrolu policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zauważyli motorower, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną drogę.

Pijany motorowerzysta uciekał przed policjantami

– Funkcjonariusze ruszyli więc za kierowcą jednośladu. Ten nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia zatrzymania pojazdu, przyspieszył i pojechał dalej – relacjonuje podkom. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. – Szybko jednak został zatrzymany. Równie szybko wyjaśnił się powód jego ucieczki. 42-letni mieszkaniec czarnodunajeckiej gminy był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0.8 promila.  Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, aktywny jeszcze przez kilka lat. 42-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem – dodaje.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za niestosowanie się do sądowego wyroku zakazu prowadzenia pojazdów oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kilkutysięczna grzywna, dożywotni już zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 19.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również