Kamery live
prognoza pogody

Pijany kierowca zabił 82-latkę w Zubrzycy Górnej

4 grudnia 2020 15:19

W czwartek wieczorem w Zubrzycy Górnej kierujący volkswagenem potrącił przechodzącą przez jezdnię 82-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem głowy została przewieziona do szpitala. 29-letni kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca zabił 82-latkę w Zubrzycy Górnej

Do zdarzenia doszło w czwartek tj. 3 grudnia br. około godziny 17, w miejscowości Zubrzyca Górna. Podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący volkswagenem transporter jadąc w kierunku Zawoi, potrącił przechodzącą przez jezdnię 82-letnią mieszkankę Zubrzycy Górnej. Poszkodowana z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Kobieta była trzeźwa. Natomiast 29-latek kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Na miejscu wykonano m.in. oględziny miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce podczas prowadzonego postępowania.

To już kolejny wypadek z udziałem osoby pieszej na terenie powiatu nowotarskiego. Dzień wcześniej w sąsiedniej miejscowości śmierć na drodze poniósł 31-letni mężczyzna. Apelujemy zarówno do pieszych i kierujących o ostrożność , wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Apelujemy również o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 04.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również