Kamery live
prognoza pogody

Pijany kierowca quada spowodował kolizjzę

19 września 2022 10:45

49-latek kierujący quadem spowodował kolizję drogową. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Pijany kierowca quada spowodował kolizjzę

Do zdarzenia doszło w niedzielę w południe w miejscowości Czarny Dunajec. 49-letni mężczyzna kierujący quadem, nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i najechał na tył poprzedzającego seata, który następnie uderzył w tył peugeota, który zatrzymał się, aby skręcić w lewo na posesję. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Badanie stanu trzeźwości kierującego czterokołowcem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie quadem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

Policja niezmiennie apeluje o rozsądek. Piłeś? Nie jedź!

Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.  

os 19.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również