Kamery live
prognoza pogody

Pijany kierowca potrącił 8-latkę

12 marca 2021 12:15

46-letni kierujący fordem, podczas cofania najechał na dziewczynkę, która wracała ze szkoły. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście 8-latka nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

Pijany kierowca potrącił 8-latkę

Do zdarzenia doszło w czwartek tj. 11 marca br. w południe w Rokicinach Podhalańskich. Wstępnie ustalono, że 46-letni mężczyzna kierujący fordem, chcąc bezpiecznie wyminąć się z jadącym z naprzeciwka pojazdem wykonał manewr cofania i w rejonie bramy prowadzącej do szkoły najechał na przechodzącą za fordem dziewczynkę. 8-latka z obrażeniami głowy i kolana została przewieziona do szpitala na badania. Podczas czynności okazało się, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Obrażenia jakie odniosła dziewczynka na szczęście okazały się niegroźne. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju w prowadzonym postępowaniu. 

Apelujemy o ostrożną i uważną jazdę. Przede wszystkim nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie na drogach powiatu nowotarskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialnemu kierowcy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami kierujący przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

·        sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,

·        upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 12.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również