Kamery live
prognoza pogody

Pijany i bez uprawnień uciekał przed policjantami.

27 listopada 2017 13:12

Kierujący samochodem marki BMW mieszkaniec Krościenka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę, gdzie po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się wkrótce okazało, kierowca nie tylko był pijany, ale też miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania przez Starostę Nowotarskiego.

Pijany i bez uprawnień uciekał przed policjantami.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 listopada 2017 roku po godzinie 2 w nocy w Krościenku nad Dunajcem. W trakcie próby zatrzymania pojazdu i wydaniu sygnału latarką ze światłem czerwonym przez policjantów z Krościenka, kierujący samochodem BMW zatrzymał się gwałtownie, a następnie zawrócił i zaczął z nadmierną prędkością oddalać się.

Policjanci nadając sygnały świetlne i dźwiękowe, usiłowali doprowadzić do zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie reagował. Po przejechaniu kilku ulic, kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. W wyniku pojętego pościgu przez policjantów zatrzymano 20 – letniego mieszkańca Krościenka.

W trakcie zatrzymania 20 – latek kopnął w nogę interweniującego policjanta, u którego w nowotarskim szpitalu stwierdzono złamanie trzonu piszczeli i uraz stawu skokowego lewej nogi.

Zatrzymanego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,6 promila. Dodatkowo kierujący posiada wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania przez Starostę Nowotarskiego.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

NT24TV 27.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również