Kamery live
prognoza pogody

Pijany i bez prawa jazdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej

12 stycznia 2021 15:26

23-letni kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał, bo nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu.

Pijany i bez prawa jazdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej

W minioną niedzielę, tuż przed północą w miejscowości Ochotnica Dolna podczas patrolu policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zauważyli opla, który jechał bez wymaganego oświetlenia. W związku z popełnionym wykroczeniem przez kierującego policjanci dali sygnał do zatrzymania pojazdu. 23-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i pojechał dalej. Podczas ucieczki wykonywał gwałtowne manewry, a brawurową jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie samochód zjechał z drogi i zatrzymał się. Z auta wybiegł kierowca oraz pasażer i zaczęli uciekać pieszo, w różnych kierunkach nie reagując na polecenia zatrzymania się. Policjanci podjęli pościg pieszy i po kilkuset metrach zatrzymali zatrzymali ich.

23-letni kierujący oplem nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa, grozi teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

31-letni pasażer odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych i niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza Policji, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 12.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również