Kamery live
prognoza pogody

Flisak pod wpływem – wpadł podczas policyjnej kontroli trzeźwości

W dniu 17 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo Nad Wodą ” w obecności Prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich dokonali kontroli stanu trzeźwości kierujących łodziami flisaków na trasie spływu Przełomem Dunajca od przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych do przystani końcowej w Szczawnicy. Kontrola wykazała, że jeden z flisaków niestety przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. 

 

Flisak pod wpływem - wpadł podczas policyjnej kontroli trzeźwości

Podczas przepływu łodziami w Przełomie Dunajca, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Straży Pienińskiego Parku Narodowego sprawdzony został również stan trzeźwości osób odpowiedzialnych za przewóz turystów na pontonach oraz kajakarzy.

W trakcie działań ujawnione zostało jedno wykroczenie polegające na podjęciu czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu. Wobec sprawcy wykroczenia, który przebywał jeszcze na brzegu przystani zastosowano postępowanie mandatowe.

Dodać należy, że nie były to pierwsze działania tego rodzaju, a podobne kontrole będą powtarzane.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

os 20.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
gołomppuściłkleksa 22:33 20.08.2018

Pewnie wypił jedno może dwa piwka i już afera. O wandalizmie podczas jarmarków podhalańskich jakoś nikt nie mówi 🤔

Zobacz również