Kamery live
prognoza pogody

Pijany fiakier

10 lutego 2023 10:04

Wczoraj wieczorem tatrzańscy policjanci zatrzymali pijanego woźnicę, który wracał z kuligu. Badanie alkomatem wykazało 1.5 promila alkoholu w organizmie woźnicy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Pijany fiakier

W czwartek wieczorem, w Bukowinie Tatrzańskiej na Wierchu Olczańskim policjanci ruchu drogowego zatrzymali jadącego na saniach woźnicę. Podczas kontroli okazało się, że 32-letni mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1.5 promila alkoholu. Prawdopodobnie mógł on też wcześniej przewozić na saniach kilka osób. Za powożenie w stanie nietrzeźwości na kierującego pojazdem zaprzęgowym nałożono mandat karny w wysokości 2500 zł. Po zakończeniu interwencji zaprzęg i nietrzeźwy fiakier został przekazany trzeźwej osobie.

Policjanci ostrzegają.

W czasie ferii wiele osób organizuje różnego rodzaju kuligi. Ich organizator w pierwszej kolejności powinien pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Nietrzeźwy kierujący stwarza bardzo duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników takich zabaw. Tatrzańscy policjanci będą częściej kontrolować kierujących takimi zaprzęgami.

fot. arch. 

źródło, zdjęcie: #policjazakopane

os 10.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również