Kamery live
prognoza pogody

Pijany, bez uprawnień i pod nadzorem za usiłowanie gwałtu

12 stycznia 2023 13:04

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ujawnili w Szaflarach nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego typu bus.

Pijany, bez uprawnień i pod nadzorem za usiłowanie gwałtu

-Uwagę zakopiańskich pograniczników wracających po zakończonej służbie zwrócił pojazd jadący zygzakiem. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, a następnie próbie wylegitymowania kierującego, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. 35-letni Polak nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Oprócz kierowcy w pojeździe podróżowało jeszcze czterech mężczyzn. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy nowotarskiej Policji, którzy przeprowadzili badanie kierującego na zawartość alkoholu we krwi, które wykazało zawartość 2,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje Justyna Drożdż z Karpackiego Odziału Straży Granicznej. 

Dodatkowo po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto mężczyzna ma orzeczony zakaz opuszczania kraju, a także dozór policyjny w związku z usiłowaniem gwałtu. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji w celu dalszego prowadzenia czynności.

źródło: KOSG

os 12.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również