Kamery live
prognoza pogody

Pijany, bez prawa jazdy na niezarejestrowanym skuterze

12 lipca 2022 19:01

W niedzielę 10 lipca tatrzańscy policjanci we wsi Bustryk zatrzymali 51-latka, który jechał motorowerem. Ilość przewinień mężczyzny wprawia w zdumienie.

Pijany, bez prawa jazdy na niezarejestrowanym skuterze

– W minioną niedzielę policjanci zakopiańskiej drogówki, zatrzymali 51-letniego kierującego motorowerem, który nie dość, że był kompletnie pijany to jeszcze miał obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, poruszał się niezarejestrowanym i nieubezpieczonym jednośladem oraz był poszukiwany do odbycia kary więzienia – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

O kumulacji przewinień informuje zakopiańska Policja, która w niedzielę 10 lipca przeprowadzała działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Motocykle”. Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali do kontroli w Bustryku 51-letniego kierowcę. Mężczyzna mimo iż miał blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzy zdecydował się prowadzić niezarejestrowany i nieubezpieczony motorower. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

Policja przypomina o konsekwencjach takiego postępowania. – Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem. Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15 – informuje Roman Wieczorek. – Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – dodaje.

fot. Policja Zakopane

Redakcja 12.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również