Kamery live
prognoza pogody

Pijany 18-latek uciekał przed policją

22 marca 2023 12:02

Pijany motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie miał ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu. Teraz 18-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe.

Pijany 18-latek uciekał przed policją

W miniony piątek w nocy, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu jadąc drogą wojewódzką nr 958, w miejscowości Podczerwone zauważyli jadący motocykl z niesprawnym oświetleniem, a kierowca nie miał kasku ochronnego. Funkcjonariusze wydali motocykliście sygnał do zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Kierowca jednośladu nie reagował jednak na polecenia mundurowych, przyspieszył i zaczął uciekać.  Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem. W pewnym momencie zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i zatrzymali siedzącego za kierownicą 18-latka. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki młodego mieszkańca gminy Czarny Dunajec. Nie posiadał on uprawnień do prowadzenia motocykla i dodatkowo był pod wpływem alkoholu -badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil. Dodatkowo motocykl nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC i nie był dopuszczony do ruchu.

18-latek odpowie za niezatrzymanie do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Za brak ubezpieczenia policjanci powiadomią także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień, policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Jeżeli pomimo sądowego zakazu 18-latek ponownie wsiądzie na motocykl, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat!

os 22.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również