Kamery live
prognoza pogody

Pijani za kierownicą

2 listopada 2022 10:07

Aż trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali funkcjonariusze pod Tatrami tylko minionej doby. Rekordzista ujęty koło cmentarza przez Straż Miejską miał blisko 2.6 promila!

Pijani za kierownicą

Policjanci i Strażnicy Miejscy dbali o porządek i bezpieczeństwo w rejonie tatrzańskich cmentarzy. Na głównych drogach dojazdowych prowadzących pod Tatry patrole drogówki kontrolowały, czy kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości.

Niektórzy kierowcy na widok radiowozu dziwnie sią zachowywali, powodując tym samym zainteresowanie mundurowych. Tak też się stało wczoraj tj. 31.10.2022 roku około godziny 21.00 na ul. Nowotarskiej w pobliżu cmentarza. Strażnicy, którzy razem z policjantami kierują ruchem wokół cmentarza zauważyli mercedesa, który nagle bez powodu zatrzymał się na środku jezdni. Kierowca i pasażer zamienili się miejscami. Gdy Strażnik Miejski podszedł do samochodu już wiedział, co jest powodem takiego zachowania. Od obu mężczyzn było czuć alkohol. Funkcjonariusz szybko wyciągnął kluczyki z samochodu, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Po chwili przy samochodzie byli już policjanci zakopiańskiej drogówki.

46-latek z powiatu tatrzańskiego, który kierował mercedesem miał w organizmie podczas badania 2.6 promila alkoholu. Błyskawiczna reakcja Strażnika Miejskiego być może zapobiegła tragedii, gdyż mercedes zmierzał w kierunku przejścia dla pieszych w pobliżu cmentarza. Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został godzinę później na ul. Kasprowicza w Zakopanem. 32-latek z powiatu gorlickiego zdecydował się na jazdę citroenem mając w organizmie 1.7 promila alkoholu. Trzeci nietrzeźwy kierujący zatrzymany został tuż po północy w Bukowinie Tatrzańskiej na ul. Długiej. 23-latek z powiatu tatrzańskiego, kierował motocyklem mając w organizmie 1.4 promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili prawa jazdy. 

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

R.W./zdjęcia, źródło: Policja Zakopane/Facebook

os 02.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również