Kamery live
prognoza pogody

Pijani włamywacze na basenach termalnych

11 kwietnia 2017 21:47

Funkcjonariusze policji po krótkim pościgu dokonali zatrzymania trzech sprawców kradzieży z włamaniem do baru na terenie basenów termalnych w Szaflarach. Byli pijani i agresywni. Nie pochodzi z terenu Podhala. 

Pijani włamywacze na basenach termalnych

Do zdarzenia doszło w dniu 9 kwietnia 2017 roku po godzinie 18:00 w Szaflarach na terenie basenów „Gorący Potok”. Trzech mężczyzn będąc pod wpływem alkoholu dokonali włamania do baru będącego na terenie basenów, gdzie po wyszarpnięciu zamkniętych na zamek drzwi dostali się do jego wnętrza, skąd skradli 4 butelki soku oraz puszkę Red Bulla.

Zaraz po kradzieży, zauważeni przez obsługę, sprawcy zaczęli uciekać, przeskoczyli przez bramki wyjściowe, wsiedli do samochodu marki BMW i odjechali. W trakcie ucieczki, mężczyźni ci rzucali kamieniami w pojazdy zaparkowane na parkingu przez termami. Policjanci przybyli na miejsce natychmiast przekazali swoje ustalenia dyżurnemu, który w rejon basenów skierował inne patrole celem zatrzymania sprawców kradzieży. Samochód, którym uciekali sprawcy został po krótkim pościgu zatrzymany wraz ze sprawcami znajdującymi się w pojeździe przy rondzie w miejscowości Szaflary.

Po wylegitymowaniu okazali się nimi: 31 letni mieszkaniec Smardowic kierujący BMW oraz 24 i 42 letni mieszkańcy Krakowa będący pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,82 i 1,37 promila. Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 11.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również