Kamery live
prognoza pogody

Pijani kierowcy i policyjny pościg za pijanym

8 sierpnia 2022 10:45

Pięciu pijanych kierowców zostało ujętych przez podtatrzańską policję w miniony weekend. W przypadku jednego z kierowców policja ruszyła w pościg za skuterem, którego kierowca jazdę zakończył zaplątany w elektryczny pastuch.

Pijani kierowcy i policyjny pościg za pijanym

Miniony weekend na Podhalańskich drogach obfitował w kierowców, którzy za kierownicę siedli po spożyciu alkoholu.

– W sobotę popołudniu w Białce Tatrzańskiej policjanci z komisariatu policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek z powiatu tatrzańskiego ma w organizmie 2.3 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy miało miejsce na terenie Bukowiny Tatrzańskiej tuż po północy niedzielę 7 sierpnia. Tym razem policjanci musieli ruszyć w pościg.

– Kierujący skuterem tj. 17-latek z powiatu nowotarskiego zakończył ucieczkę przed policjantami na prywatnej posesji zaplątując się w elektrycznego pastucha. Policjanci ustalili, że nic poważnego mu się nie stało, lecz jak wynikło z badania alkomatem kierował skuterem mając w organizmie 0.23 promila alkoholu – zaznacza Roman Wieczorek.

2,5 tys. zł mandatu otrzymał 29-latek z powiatu nowotarskiego, który w nocy w Białce Tatrzańskiej jechał rowerem bez oświetlenia środkiem drogi. Za stworzenie zagrożenia w ruchu policjanci ukarali rowerzystę słonym mandatem.

Kolejni pijani kierowcy zostali zatrzymani w Witowie. Mieszkanka powiatu nowotarskiego miała 0,5 prolina alkoholu, a mężczyzna z powiatu tatrzańskiego w wydychanym powietrzu miał 1 promil.

– Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – przypomina kary, którym podlegają nietrzeźwi kierowcy asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej Policji.

Fot. Policja Zakopane

Redakcja 08.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również